«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»
Лікарська практика
Нове на порталі
- Новини 11.10.2024 Штучний інтелект у фармації: перспективи, переваги та потенційні ризики
- Новини 27.08.2024 Вакансії медсестри у Вінниці: особливості та вимоги до кандидатів
- Новини 07.11.2023 Мезотерапія - що це за процедура, особливості проведення і коли потрібна?
- Новини 31.07.2023 Безопераційні методики корекції нижнього повіка
- Новини 31.05.2023 Лечение метастазов в печени на поздних стадиях рака
- Новини 16.05.2023 Лікувальна фізкультура та профілактика варикозу
- Новини 23.03.2023 Що не можна робити онкологічним хворим
- Новини 05.12.2022 Лазерна корекція зору: лікар клініки “Новий Зір” розвінчує необґрунтовані страхи
- Новини 15.07.2022 Лечение синдрома вагинальной релаксации
- Новини 24.11.2021 Нашего малыша принес не аист: женщина поделилась опытом ЭКО
Препарати валеріани лікарської НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод” в лікуванні людей похилого віку з метаболічними порушеннями здоров’я
Препарати валеріани лікарської НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод” в лікуванні людей похилого віку з метаболічними порушеннями здоров’я
Препарати рослинного походження валеріани лікарської є ефективними лікарськими засобами, здатними вирішувати проблеми метаболічних порушень, які супроводжуються старінням людського організму.
Після тривалого часу розробки НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод” впровадив у виробництво нові препарати валеріани - Валеріка, Валевігран, Меновален та Тривалумен. Перші два є монопрепаратами, а слідуючі – комбінованими лікарськими засобами, позаяк містять екстракти інших рослин, підібраних з врахуванням їх визначених фармакологічних властивостей. Незважаючи на наявність сучасних заспокійливих засобів – синтетичних транквілізаторів, препарати валеріани знаходять широке застосування. Визнаними вони є при різних психо-невротичних станах, як заспокійливі засоби при нервовому збудженні, безсонні, неврозах, у тому числі з ознаками порушень з боку серцево-судинної системи, при різних ендокринних захворюваннях, порушеннях менструального циклу, клімаксі.
Препарати валеріани, завдяки вираженим спазмолітичним властивостям, призначаються при болях і спазмах в області шлунково-кишкового тракту (при гастритах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, запальних захворюваннях кишківника та жовчовивідних шляхів). Нормалізуючи стан центральної нервової системи, валеріана відновлює апетит, має загальнозміцнюючу дію (у тому числі зміцнює імунітет), активізує роботу залоз зовнішньої (шлунка, підшлункової залози і так далі) і внутрішньої (щитовидної залози, статевих залоз, гіпофіза) секреції.
Добра переносимість та відсутність серйозних побічних явищ дозволяють використовувати валеріану при лікуванні практично всіх захворювань, особливо в літньому віці. На відміну від транквілізаторів валеріана не викликає звикання, психічної та фізичної залежності.
Таким чином, при лікуванні психо-неврологічних розладів та хронічних хвороб препарати валеріани застосовуються як в моно- так і в комплексній терапії завдяки чітко визначеним лікувальним ефектам, а саме седативній, анксиолітичній та снодійній дії.
Препарати Валеріка та Валевігран в лікуванні людей похилого віку
Препарат Валеріка містить в капсулі 350 мг порошку коріння валеріани (підготовлений певними технологічними методами) і ця кількість сировини за вмістом активних речовин рослини є достатньою для створення терапевтичного ефекту, який завжди є дозозалежним. Переваги препарату Валеріка перед відомими монопрепаратами валеріани є очевидними та чітко визначеними, позаяк закладена кількість єкстрактивних речовин в подрібненому коріні є оптимальною та традиційною добовою дозою, згідно монографії Європейської Медичної Агенції.
Застосування нового препарату Валеріка має визнанні переваги перед Настоянкою валеріани, позаяк дія нового препарату більш тривала в часі внаслідок повільного вивільнення активних речовин з подрібненого коріння. Крім того, підвищений терапевтичний ефект Валеріки зумовлюється збереженими активними речовинами валеріани, які досить швидко руйнуються при виготовлені Настоянки валеріани.
За результатами доклічного вивчення та клінічних випробувань, препарат Валеріка дозволений до медичного застосування як заспокійливий засіб при нервовому збудженні, безсонні, неврозах серцево-судинної системи, при астено-невротичних станах, що обумовлені вегето-судинною дистонією, хронічними порушеннями кровообігу, інфекційними захворюваннями нервової системи, при спазмах шлунково-кишкового тракту (здебільше, в складі комбінованої терапії). Препарат Валеріка проявляє седативний, анксиолітичний та снодійний ефект і тому може застосовуватись як в монотерапії короткими курсами або тривало при затяжних та хронічних формах психо-неврологічних порушень. Доцільним є застосування засобу в комплексній терапії психо-невротичних захворювань, які обтяженні кардіоневрозами, артеріальною гіпертензією. При епілепсії препарат Валеріка може бути допоміжним засобом.
Лікарська форма препарату Валевігран – капсула, яка містить 50 мг гідрофільного комплексу валеріани та допоміжні інертні наповнювачі.
Субстанція Валевігран, разом з гідрофільним екстрактом валеріани додатково містить в значній кількості амінокислоти - переважно глютамін, аргінін, аланін, гама-аміномасляну (ГАМК) та аспарагінову кислоти. Відомо, що саме для глютаміну, гама-аміномасляної та аспарагінової кислот характерними є ноотропний ефект внаслідок взаємодії їх з рецепторами ЦНС. Комплексна дія всіх активних амінокислотних інгредієнтів екстракту Валевіграну дозволяє застосовувати препарат як ноотропний засіб з вираженою ансиолітично-подібною дією в поєднанні з седативним ефектом. В експерименті за фармакологічною активністю Валевігран в однакових дозах перевищував референтний засіб в 1,5-2 рази. Клінічні випробування Валевіграну при лікуванні хворих з неврастенією виявили чіткий терапевтичний ефект, який проявлявся в анксиолітичній та антиагрипнічній дії і наступав на 6 днів раніше ніж при лікуванні референтним препаратом.
Валевігран здатний лікувати психічні та розумові перевантаження, що супроводжуються пригніченістю, втомленістю, підвищеною нервовою збудливістю, напруженням, легкими формами розладу сну, головним болем. Валевігран - препарат з ноотропною дією є ефективним в терапії початкових форм психоорганічного синдрому і, в тому числі, у пацієнтів похилого віку при при недостатній концентрації уваги, зниженні процесів запам’ятовування.
Комбіновані препарати валеріани лікарської Меновален та Тривалумен в геронтології
Комбінований препарат Меновален в лікарській формі капсули містить 50 мг екстракту валеріани ліпофільного та 25 мг екстракту м’яти перцевої ліпофільного.
Завдяки підбору співвідношення активних інгредієнтів засобу, а саме ліпофільних екстрактивних речовин валеріани та м’яти перцевої, забезпечується м’який седативний та спазмолітичний ефекти препарату Меновалену. М'ята перцева володіє вираженою здатністю розширювати судини серця і головного мозку (рефлекторну дію), а також діяти заспокійливо при неврозах, безсонні, підвищеній збудливості. Поряд із цим м'ята перцева має також жовчогіну та спазмолітичну дію. Сумарно ці активні речовини в препараті суттєво перевершують дію кожного з його компонентів.
Меновален за даними доклінічного вивчення та клінічних досліджень рекомендований для медичного застосування при астено-невротичному синдромі на фоні вегето-судинної дистонії за гіпертонічним типом та артеріальної гіпертензії І стадії; при станах, які супроводжуються дратівливістю, відчуттям страху, підвищеною нервовою збудливістю, відчуттям внутрішнього напруження, порушення сну, постійним психічним перевантаженням; при головній болі, обумовленій психічним та розумовим перевантаженням. Меновален, який володіє широким спектром позитивних терапевтичних ефектів, може бути використано у лікуванні відомого набору психоневротичних порушень здоров’я людей похилого віку з супутніми проявами метаболічного синдрому.
Препарат Тривалумен у формі капсул, що містить в якості активного інгредієнта 325 мг сумарного сухого екстракту комплексу рослинної сировини - коренів з кореневищами валеріани, листя м‘яти, листя бобівника трилистого та суплідь хмелю. Тривалумен завдяки синергічній дії всіх активних інгредієнтів фітокомплексу біологічно-активних речовин екстракту разом з заспокійливим впливом на ЦНС завдяки антигіпоксичному та антиоксидантному ефекту проявляє знеболюючий, в’яжучий, протизапальний ефект, а також позитивно впливає на серцевий ритм, уповільнюючи його, покращуючи жовчо- та сечовиділення.
Фармакологічні властивості Тривалумену свідчать про можливе застосування засобу при супутніх гастроентерологічних патологіях і, зокрема, при зниженій шлунково-кишковій секреції, при порушеннях моторики кишечника, при дисфункції гепатобіліарної системи, завдяки жовчогінним властивостям та стимуляції секреції залоз травної системи активними речовинами бобівника трилистого та хмеля. Досить перспективним є застосування Тривалумену як заспокійливого засобу при клімактеричному синдромі, поза як шишки хмелю здатні проявляти виражену естрогенну дію.
За результатами клінічних досліджень Тривалумен був рекомендований до медичного застосування. При чітко вираженому седативному, анксиолітичному та снодійному ефекті цей лікарський засіб може застосовуватись в лікуванні нервової та розумової перевтоми, нейроциркуляторної дистонії з тахікардією, кардіалгією та артеріальною гіпертензією. Препарат завдяки чітко визначеному спектру фармакологічних властивостей може використовуватися в кардіології, як допоміжний засіб при кардіоневрозах, міокардитах різної етиології, при ішемічній хворобі серця, при гіпертонічній хворобі. Саме завдяки діуретичному ефекту активних речовин шишок хмелю Тривалумен здатний знімати набряки серцевого походження.
При клінічному вивченні препарату Тривалумен на клінічній базі Інституту геронтології АНМУ при лікуванні неврологічних порушень у жінок похилого віку був виявлений значний терапевтичний ефект лікуванні не тільки захворювань нервової системи, але й цілого набору супутніх до них патологій.
Досить перспективним є Тривалумен в плані лікування похилих людей з порушеним функціонуванням гастро- та гепатобіліарної систем, як заспокійливий засіб при клімактеричному синдромі.
Правова інформація: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/
«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»