«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»
Лікарська практика
Нове на порталі
- Новини 11.10.2024 Штучний інтелект у фармації: перспективи, переваги та потенційні ризики
- Новини 27.08.2024 Вакансії медсестри у Вінниці: особливості та вимоги до кандидатів
- Новини 07.11.2023 Мезотерапія - що це за процедура, особливості проведення і коли потрібна?
- Новини 31.07.2023 Безопераційні методики корекції нижнього повіка
- Новини 31.05.2023 Лечение метастазов в печени на поздних стадиях рака
- Новини 16.05.2023 Лікувальна фізкультура та профілактика варикозу
- Новини 23.03.2023 Що не можна робити онкологічним хворим
- Новини 05.12.2022 Лазерна корекція зору: лікар клініки “Новий Зір” розвінчує необґрунтовані страхи
- Новини 15.07.2022 Лечение синдрома вагинальной релаксации
- Новини 24.11.2021 Нашего малыша принес не аист: женщина поделилась опытом ЭКО
Лазерна корекція зору: лікар клініки “Новий Зір” розвінчує необґрунтовані страхи
Спосіб покращення зору за допомогою лазера з’явився ще 30 років тому. Відтоді цей напрям активно розвивається, пропонуючи все нові й нові технології. Найсучаснішою наразі є фемтолазер – безножова методика, що вважається у світі золотим стандартом сучасної офтальмології.
Проте серед нас і досі живуть забобони щодо такого способу лікування. Одні вважають його небезпечним, інші неефективним чи короткотривалим.
Щоб подолати страхи, які заважають добре бачити й позбутися нарешті окулярів чи лінз, ми звернулися за експертною думкою до офтальмохірурга, лікаря вищої категорії всеукраїнської мережі медичних центрів «Новий Зір» Михайла Білого. Вибір був невипадковий – саме у цих клініках на початку 2000-х проводили одні з перших операцій лазерної корекції зору, а тепер пропонують найпрогресивніші методики: Super LASIK Thin Flap, Femto LASIK, Contoura, StreamLight.
Міф 1. Через вплив променя лазера можна осліпнути
Лазерна корекція вважається цілком безпечним методом відновлення зору. Саме його рекомендують провідні фахівці Європи та Америки. Під час операції не порушується цілісність внутрішніх структур ока – лазер діє на поверхню або верхні шари рогівки. На сітківку ж чи інші тканини зорової системи він жодним чином не впливає, тому й не може спричинити їх пошкодження.
Міф 2. Невже лазер може подолати короткозорість, далекозорість чи астигматизм – це рекламний хід
Насправді за міопії, гіперметропії та астигматизмі (так в офтальмології називаються вищезазначені захворювання) лазерна корекція є найзручнішим способом покращити зір без лінз чи окулярів. Треба просто зрозуміти принцип технології. При короткозорості заломлення зображення фокусується перед сітківкою, при далекозорості – за нею. А в разі астигматизму через нерівну поверхню – за та перед сітківкою, що й дає розмиту картинку. Промінь лазера під час процедури, яка триває 5–60 секунд, коригує оптику ока: змінює форму рогівки (природної лінзи), завдяки чому «налаштовується» правильне заломлення світла. Воно фокусується прямо на сітківці – й людина отримує чітке зображення.
Міф 3. Лазерна корекція неефективна
Таке твердження хибне, бо не окреслюється конкретне коло проблем і даних людини. По-перше, важливий вік пацієнта, по-друге – стан ока й супутні захворювання, по-третє – якість первинного зору.
У центрах «Новий Зір», наприклад, успішно виправляють міопію до –10,0 D, гіперметропію – до +5,0 D, астигматизм – до 6,0 D.
Для точного прогнозу робиться комплексне обстеження, і в разі виявлення додаткових проблем перед операцією призначається лікування (наприклад, лазерна коагуляція за потоншення сітківки) чи обирається певний метод корекції. Або ж взагалі відхиляється такий спосіб.
Лазер допоможе тим, в кого стабільний зір протягом року, хто не хворіє на цукровий діабет та аутоімунні захворювання, не має очних інфекцій чи захворювань, зокрема кератоконуса, катаракти, глаукоми, відшарування сітківки. Вагітним і годувальницям через гормональні зміни цей метод також не підходить.
Міф 4. Зір покращиться лише на деякий час, потім треба знову робити корекцію
Якщо корекція виконана за показаннями, якісно й на сучасному обладнанні, то результат буде стабільним. Чому не роблять такі операції дітям до 18 років? Тому що очне яблуко до цього віку ще формується, отже й змінюється зір – тут спрогнозувати ефект від втручання неможливо. Так само й для пацієнтів 45–50 років. В їхньому організмі вже відбуваються природні зміни: можуть розвинутися пресбіопія (вікова далекозорість), катаракта, глаукома, які безпосередньо впливають на якість зору. Якщо цих проблем нема, результат корекції збережеться до старості.
Міф 5. Це болісна операція – і під час процедури, і після
Лазерна корекція робиться під місцевою анестезією. Крапають спеціальні краплі в очі, і пацієнт не відчуває болю. Після маніпуляції, звісно, на деякий час виникає дискомфорт. Наприклад, печіння, свербіж, набряки, відчуття піску в очах. Це пов'язано виключно з реакцією організму на загоєння рогівки після дії лазера. Зазвичай все проходить само собою протягом кількох днів.
Міф 6. Сама процедура небезпечна
Підстав щодо небезпек при проведенні операції ще менше. Сучасні технології дають змогу усунути непередбачувані чинники, наприклад, сильне мруження пацієнта під час корекції. Положення ока фіксується спеціальним вакуумним кільцем, а голова – вакуумною подушкою. За фемтометоду взагалі усувається людський фактор, бо маніпуляція проводиться в автоматичному режимі за заздалегідь заданою програмою.
У центрах «Новий Зір» не слід хвилюватися й про раптове вимкнення електрики: для таких випадків передбачений миттєвий перехід на безперебійне живлення від іншого джерела.
Отже, позбавляйтесь упереджень, ідіть на консультацію до перевіреної клініки, обстежуйтесь, індивідуально підбирайте з лікарем метод корекції і насолоджуйтесь чітким зображенням та повноцінним життям.
Правова інформація: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/
«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»