«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»
Лікарська практика
Нове на порталі
- Новини 11.10.2024 Штучний інтелект у фармації: перспективи, переваги та потенційні ризики
- Новини 27.08.2024 Вакансії медсестри у Вінниці: особливості та вимоги до кандидатів
- Новини 07.11.2023 Мезотерапія - що це за процедура, особливості проведення і коли потрібна?
- Новини 31.07.2023 Безопераційні методики корекції нижнього повіка
- Новини 31.05.2023 Лечение метастазов в печени на поздних стадиях рака
- Новини 16.05.2023 Лікувальна фізкультура та профілактика варикозу
- Новини 23.03.2023 Що не можна робити онкологічним хворим
- Новини 05.12.2022 Лазерна корекція зору: лікар клініки “Новий Зір” розвінчує необґрунтовані страхи
- Новини 15.07.2022 Лечение синдрома вагинальной релаксации
- Новини 24.11.2021 Нашего малыша принес не аист: женщина поделилась опытом ЭКО
Інтегрований системний токсикологічний аналіз впливу тютюнового диму, припинення паління і переходу до HnB тютюнових виробів на метаболізм легеневих ліпідів в групах мишей C57BL/6 i APOE-/-
Вплив сигаретного диму (CS) вважається однією з основних причин захворювань легень, проте як він діє на склад і метаболізм легеневих ліпідів на даний момент зрозуміло лише частково. В цьому експерименті ми застосували кількісні вчення про ліпіди і білки для того, щоб дослідити вплив диму на легеневий метаболізм ліпідів у групах мишей С57BL/6 і групах з дефіцитом аполіпопротеїну-Е (APOE-/-).
В цих дослідженнях, миші протягом близько 8 місяців піддавалися впливу високих концентрацій 3R4F стійкого сигаретного диму, аерозолю з потенційно ризикованих модифікованих тютюнових виробів ( MRTP) або відфільтрованого повітря (Sham). Оцінювались результати впливу MRTP, прототип MRTP для мишей C57BL/6 і Системи паління тютюну 2.2 для APOE - / - мишей, з використанням HnB технологій. Кожній з цих груп були підібрані певні концентрації нікотину співвідносно до 3R4F CS. Після 2х місяців впливу сигаретного диму деякі групи були переведені на вплив MRTP, а інших експеримент зовсім було припинено. В обох групах мишей, сигаретний дим значно вплинув на кілька категорій простих ліпідів і ліпідів, пов'язаних з білками. Зросла кількість простих ліпідів і протеїнів сурфактанту, а також метаболічних білків сурфактанту. Рівень прозапальних ейкозаноїдів, їх метаболічних ферментів, а також кілька класів керамідів також був підвищений. В цілому, сигаретний дим викликав скоординовану відповідь ліпідів, контрольовану регуляторами транскрипції, такими як SREBP протеїни і підтримувану іншими метаболічними утвореннями. На противагу цьому, більшість з цих змін були відсутні у мишей, що піддавалися впливу потенційно-ризикованих MRTPs від самого початку експерименту, а також в групі, в якій перейшли до MRTP пізніше і в якій припинили дію CS. Наші результати демонструють комплексну біологічну реакцію легенів до впливу сигаретного диму і свідчать на користь переваг припинення куріння або переходу до негорючих сигарет з використанням такого дизайну, як було використано в даному дослідженні.
Правова інформація: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/
«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»