вход на сайт

Войти Зарегистрироваться

«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»

Выбор направления медицины

Информационный блок
Размер текста
Aa Aa Aa

Операції по зниженню ваги зменшують кількість ускладнень під час вагітності

Фищук Роман (добавил(а) 12 мая 2010 в 12:00)
Добавить новость Распечатать

Операції з приводу зменшення маси тіла перед пологами можуть попередити розвиток післяпологових ускладнень у жінок, які страждають надмірною вагою, відмічають американські науковці.

В новому дослідженні науковці виявили, що жінки, яким було проведено оперативне втручання по зменшенню ваги перед вагітністю, були на 75% менш схильні до післяпологових ускладнень пов’язаних з підвищеним артеріальним тиском, ніж ті, яким операція була проведена після пологів.

Дослідники відзначають, що третина жінок репродуктивного віку в США страждають ожирінням (Індекс Маси Тіла (ІМТ) > 30), а у 6-8% ІМТ > 40.

Для багатьох жінок оперативне втручання є ефективним методом зменшення ваги. Але лікарі відзначають, що на сьогодні досить мало є інформації щодо впливу операцій по зменшенню ваги на розвиток післяпологових ускладнень.

В даному дослідженні, яке тривало з 2002 по 2006 рік, взяли участь 585 жінок з ожирінням. Вік жінок коливався від 16 до 45 років. У 269 жінок операція по зменшенню ваги була проведена до пологів, а у 316 – після пологів.

Шлунковий обхідний анастомоз був обраний операцією вибору та був проведений 86% пацієнтів.

Результати дослідження показали, що приблизно у 15% жінок, які народили до операції, була відмічена прееклампсія або еклампсія порівняно з 3% жінок, які були прооперовані до пологів.

Таким чином, потрібно відмітити, що подальші дослідження в запропонованому напрямку є доцільними, оскільки еклампсія є важливою проблемою сьогодні, адже призводить до таких ускладнень як недоношена вагітність, завмерлий плід, смерть матері або плоду.

Источник:  WebMD Health News

Правовая информация: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/

«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»