«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»
Лікарська практика
Нове на порталі
- Новини 11.10.2024 Штучний інтелект у фармації: перспективи, переваги та потенційні ризики
- Новини 27.08.2024 Вакансії медсестри у Вінниці: особливості та вимоги до кандидатів
- Новини 07.11.2023 Мезотерапія - що це за процедура, особливості проведення і коли потрібна?
- Новини 31.07.2023 Безопераційні методики корекції нижнього повіка
- Новини 31.05.2023 Лечение метастазов в печени на поздних стадиях рака
- Новини 16.05.2023 Лікувальна фізкультура та профілактика варикозу
- Новини 23.03.2023 Що не можна робити онкологічним хворим
- Новини 05.12.2022 Лазерна корекція зору: лікар клініки “Новий Зір” розвінчує необґрунтовані страхи
- Новини 15.07.2022 Лечение синдрома вагинальной релаксации
- Новини 24.11.2021 Нашего малыша принес не аист: женщина поделилась опытом ЭКО
Науковці відкрили таємницю резистентності до Тамоксифену у жінок з раком молочної залози
Науковці з британського центру дослідження раку з'ясували, чому деякі пацієнти з раком молочної залози резистентні до відомого в онкології препарату Тамоксифену.
Тамоксифен призначається більшості жінок впродовж п'яти років після виявлення у них раку молочної залози з метою попередження рецидиву захворювання. У деяких жінок поступово розвивається резистентність до цього препарату, а також підвищується ризик рецидивування.
Дослідники виявили, що коли ген FGFR1 діє надто активно, то це спричиняє резистентність до Тамоксифену та інших гормональних препаратів. Це відкриття може привести до виявлення нових ліків, що протидіятимуть цій резистентності.
У даній ситуації ракові клітини швидко ростуть та розповсюджуються, зменшуючи лікувальний вплив гормональних препаратів як Тамоксифен.
У десятій частині пацієнтів з раком молочної залози кількість гену FGFR1 збільшена і ці пацієнти більш схильні до рецидиву захворювання після початкового лікування, та мають несприятливий прогноз. Але до цих пір не було відомо чи FGFR1 мав вплив на цей несприятливий прогноз. Розуміння ролі гену FGFR1 допоможе зробити лікування для кожної жінки індивідуальним.
У лабораторних умовах науковці змогли виключити FGFR1 в ракових клітинах за допомогою введення препарату, який блокує функцію цього гену. Як тільки цей ген був вимкнений, відмічався позитивний лікувальний ефект від гормональної терапії.
Рак молочної залози займає чільну позицію в структурі онкологічної патології не тільки в Україні. Науковці багатьох країн працюють над тим, щоб покращити результати лікування цього захворювання. Чим глибше буде вивчена ця проблема, тим більше можливостей буде в її лікуванні. Важливою є також спроба підвищувати рівень обізнаності населення щодо раку молочної залози та популяризація правильного огляду молочної залози жінками в щоденному житті.
Правова інформація: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/
«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»