вход на сайт

Войти Зарегистрироваться

«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»

Выбор направления медицины

Информационный блок

Новое на портале

Размер текста
Aa Aa Aa

Розвиток торакальної хірургії на Закарпатті

Невзгода Александр (добавил(а) 23 декабря 2009 в 17:05)
Добавить статью Распечатать

Інтерв’ю з головним позаштатним торакальним хірургом Закарпатської області, доцентом кафедри хірургічних дисциплін ФПДО Ужгородського державного медичного університету, завідувачем відділення торакальної хірургії обласної клінічної лікарні Келеменом Ігорем Ярославовичем.

Яка структура торакальної служби в обласному центрі Закарпаття?

У 60-х роках минулого століття при обласному територіальному об’єднанні «Фтизіатрія» було створено відділення торакальної хірургії. У цьому структурному підрозділі надавалась спеціалізована хірургічна допомога пацієнтам із специфічною і неспецифічною патологією. Іншими словами – лікували пацієнтів з хірургічними ускладненнями легеневого туберкульозу, гнійною легеневою патологією неспецифічного генезу, торакальною травмою. 3 грудня 2008р. за безпосередньої участі тодішнього начальника ГУОЗ ОДА Туранчика М.І. в штаті обласної лікарні створено відділення торакальної хірургії, яке я очолюю.

На якій клінічній базі розташований відділ торакальної хірургії, і яке матеріальне забезпечення?

Відділ торакальної хірургії орендує приміщення в Ужгородській міській лікарні. Оскільки даний структурний підрозділ відкритий зовсім недавно, то планувався і обладнувався він за сучасними вимогами. Тут є все необхідне для перебування і лікування пацієнтів на сучасному європейському рівні. Зупинюсь на такому нюансі, що навіть санітарки мають свій кабінет, є окрема кімната для відпочинку медперсоналу. Що стосується палат для пацієнтів – перші теж в ідеальному стані, з санвузлами і душовими кабінами. Тобто є всі умови для надання якісної фахової медичної допомоги.

Були залучені всі можливі джерела фінансування: основне – це бюджетна підтримка. Але без спонсорської допомоги, власних внесків було б важко розраховувати на успіх.

Основне запитання - які оперативні втручання проводяться у Вашій клініці?

Ми виконуємо всі типи операцій на органах грудної клітки. Умовно їх можна розділити на три групи – це травматичні ушкодження, онкопатологія, гнійні захворювання легень. Проводяться всі типи операцій на трахеї, в тому числі з резекцією біфуркації трахеї, пластика трахеї. Виконуються всі типи пластичних операції на стравоході, із використанням при потребі в якості трансплантата товстої кишки. Застосовуються всі типи оперативних втручань на легенях, в тому числі резекційні і пластичні методи, комбіновані резекції з видаленням частини перикарду, діафрагми, грудної клітки. Успішно виконуються коригуючи операції при килеподібній грудній клітці. Нами розроблена і впроваджена власна методика при даному типі операцій. Дуже широко застосовуємо відеоторакоскопічну діагностику патології органів грудної клітки із взяттям гістологічного матеріалу при пункції патологічних утворів, запальних тканин і лімфовузлів. Оперативна відеоторакоскопія застосовується при бульозній емфіземі легень і доброякісних периферійних новоутворах, при кістах легень. Останнім часом при бульозній неускладненій емфіземі легень проводимо тільки відеоторакоскопічні операції.

Ну і, звичайно, надаємо ургентну допомогу при травматичному ураженні органів грудної клітки – поранення перикарду, серця, легень, діафрагми.

З якими професійними асоціаціями чи товариствами Ви співпрацюєте?

Я є одним із керівників Західноукраїнської торакальної асоціації і тому, зрозуміло, працівники клініки беруть активну участь в її діяльності.

Які Ваші плани на майбутнє?

В планах створити торакальний центр, де були б зосереджені пацієнти з торакальною патологією.

На цих словах було завершено спілкування з цією непересічною людиною, видатним хірургом.

Келемен Ігор Ярославович належить до тих гармонійних особистостей, де поєднується духовне і фізичне. Вольовий, рішучий, але в той же час надзвичайно інтелігентний і «думаючий» лікар. Не випадково він поєднує наукову роботу в Ужгородському державному медуніверситеті і практичну діяльність – завідувача торакальним відділенням і головного позаштатного торакального хірурга Закарпатського ГУОЗ ОДА.

Для порталу «Страна врачей»
підготував  Невзгода О.А.
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Правовая информация: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/

«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»