вход на сайт

Войти Зарегистрироваться

«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»

Выбор направления медицины

Информационный блок

Новое на портале

Размер текста
Aa Aa Aa

Що важливо знати про медицину після реформи?

Ковтонюк Павел (добавил(а) 30 января 2010 в 11:39)
Добавить статью Распечатать

Реформа не може проводитися заради самої реформи. Коли ідеться про зміни в охороні здоров’я, головне питання, яке повинно бути вирішене: що отримають і чого не отримають пацієнти в результаті змін. В Україні, де бюджет охорони здоров’я дуже скромний, це питання більш ніж актуальне. Але чомусь реформатори в нашій країні говорять про це найменше.

Такого не скажеш, наприклад, про американців, які найменше у світі шкодують грошей на охорону здоров’я. У світлі реформи, яка повинна зробити медицину у США більш соціалізованою, їх турбує раціонування допомоги. Їх турбує, наприклад, що держава, яка платить за їх лікування найбільше, не зможе дозволити собі оплату дорогого і ризикованого лікування в онкології.

А от українців це не турбує. Чи буде держава оплачувати лікування все більш поширених онкологічних хвороб в результаті реформи? Нам (в тому числі спеціалістам) немає діла до цього. Набагато цікавішими є більш глобальні питання: який механізм фінансування державного страхування? яким буде статус відомчих ЛПУ? яке відомство буде розпоряджатися бюджетними коштами? і т.ін.

У нас немає чіткого уявлення, що буде забезпечувати охорона здоров’я в майбутньому, а що ні. Разом з тим, навряд чи ми на наші податки зможемо покрити багато своїх потреб в охороні здоров’я. Тут не можна бути наївними. За будь-якої конфігурації реформи українцям треба бути готовим до серйозних обмежень. Якими будуть ці обмеження? Як держава зможе допомогти пацієнтам витримати їх: що покрити, що співфінансувати? Ось що важливо, ось на чому треба зосередитися усім, хто бере участь у реформах.

http://healthcare.management.com.ua/2009/04/21/scho-vazhlyvo-znaty-pro-medytsynu-pislya-reformy/

Правовая информация: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/

«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»