«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»
Лікарська практика
Нове на порталі
- Новини 11.10.2024 Штучний інтелект у фармації: перспективи, переваги та потенційні ризики
- Новини 27.08.2024 Вакансії медсестри у Вінниці: особливості та вимоги до кандидатів
- Новини 07.11.2023 Мезотерапія - що це за процедура, особливості проведення і коли потрібна?
- Новини 31.07.2023 Безопераційні методики корекції нижнього повіка
- Новини 31.05.2023 Лечение метастазов в печени на поздних стадиях рака
- Новини 16.05.2023 Лікувальна фізкультура та профілактика варикозу
- Новини 23.03.2023 Що не можна робити онкологічним хворим
- Новини 05.12.2022 Лазерна корекція зору: лікар клініки “Новий Зір” розвінчує необґрунтовані страхи
- Новини 15.07.2022 Лечение синдрома вагинальной релаксации
- Новини 24.11.2021 Нашего малыша принес не аист: женщина поделилась опытом ЭКО
Якість медичних послуг
Якість медичних послуг, як пишуть у пресі, виявляється, не влаштовує українців. Причому не влаштовує вже давно: ще у 2001 році нам прозоро натякнули: “інтегральний показник якості складає 56%, хлопці”.
Але тільки в минулому році українці в повній мірі зрозуміли “как страшно жить”. В результаті обрані українцями парламентарі призначили працівників міністерства, які одразу ж вирішили допомогти. І сподвиглися аж на 326 перевірок! В результаті цього героїчного вчинку було перевірено: так, якість справді дуже низька. Українці, ви боїтеся не дарма!
Маю для українців дві ще гірші новини: 1) інтегральний показник якості “продукту” української охорони здоров’я такий, що його краще не вимірювати; 2) від перевірок МОЗу він не буде тільки погіршуватися. Вибачте що засмутив.
Не знаю, що означає інтегральний показник якості в медицині, але в інших галузях він відображає “відношення сумарного корисного ефекту від експлуатації або вживання продукції до сумарних витрат на її виробництво, експлуатацію і вживання”. Так от, якщо вважати “продукцією” послуги охорони здоров’я, а “сумарним корисним ефектом” результати для здоров’я пацієнтів, то, звиняйте, в динаміці інтегральний показник буде від’ємним.
А тепер скажіть, як можуть перевірки МОЗу вплинути на цей показник і його динаміку? Взагалі, хтось замислювався над тим, що впливає на цей показник? Якщо так – пишіть.
Ось як я розумію фактори впливу на інтегральний показник якості. Інтегральний, тобто загальний показник якості є фінальним результатом, який охоплює інші результати – медичні та економічні по лікуванню кожної з хвороб.
Від чого залежать ці медичні та економічні результати? Від організації лікування кожного з захворювань на всіх рівнях (від лікаря до обласної лікарні) і на всіх етапах (від профілактики до реабілітації). Очевидно, організацію лікування також можна виміряти показниками. Але їх ніхто вам не скаже. А навіщо?
Від чого залежать показники організації лікування? Взагалі – від чого залежить якість лікувальних процесів? В першу чергу – від людей, у них задіяних: тих, хто лікує і тих, хто організовує; їх професіоналізму, підготовки, освіти. Хто піднімає ці показники?
Без професійних кадрів не буде якісних процесів, без якісних процесів не буде якісних результатів, без якісних результатів не буде інтегрального показника. Все логічно і просто. Але хто міряє показники підготовки медичних і (особливо!) управлінських кадрів? Хто звертає увагу на показники процесів організації лікування? Та і медичні показники по хворобах мало хто може назвати.
Звідки взятися якості? Чому ніхто не хоче задуматися про це? Чому незадоволені українці сприймають на віру те, що якість пов’язана з перевірками її відсутності? Як говорили мудрі китайці, шлях у сто лі починається з одного кроку. Для незадоволених українців шлях до покращення якості медицини починається з простого кроку: навчитися задумуватися.
http://healthcare.management.com.ua/2009/03/17/yakist-medychnyh-posluh/
Правова інформація: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/
«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»