
«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»
Лікарська практика
Нове на порталі
- Новини 31.07.2023 Безопераційні методики корекції нижнього повіка
- Новини 31.05.2023 Лечение метастазов в печени на поздних стадиях рака
- Новини 16.05.2023 Лікувальна фізкультура та профілактика варикозу
- Новини 23.03.2023 Що не можна робити онкологічним хворим
- Новини 05.12.2022 Лазерна корекція зору: лікар клініки “Новий Зір” розвінчує необґрунтовані страхи
- Новини 15.07.2022 Лечение синдрома вагинальной релаксации
- Новини 24.11.2021 Нашего малыша принес не аист: женщина поделилась опытом ЭКО
- Новини 26.10.2021 Аппаратура для УЗИ: применение, принципы работы, разновидности
- Новини 23.10.2021 Интимная пластика после родов: когда необходима операция
- Новини 28.09.2021 Безопасно и без слез: лечение зубов у детей во сне
Рак молочної залози лікується замороженням

Пацієнти з раком молочної залози отримали альтернативу хірургічному лікуванню. Ця процедура називається мульти-зондова кріотерапія й проводиться під контролем УЗ в поєднанні з КТ під місцевою анестезією.
Дослідження охопило невелику кількість досліджуваних (13 жінок), але результати його є дуже багатообіцяючими. Зокрема, всього було прооперовано 25 пухлин розміром від 0,5 до 5,8 см. Середній розмір пухлини склав 1,7 см. В результаті даної процедури не було зареєстровано жодного рецидиву в середньому протягом 18 місяців і аж до 5 років.
Peter J. Littrup з Центру Раку, Детройт, США, який започаткував кріотерапію близько двох декад тому, вважає, що результати дослідження дозволяють припустити, що навіть пухлини великих розмірів можуть бути вилікувані з допомогою такої мініінвазивної технології.
Ракові клітини знищуються завдяки термічному ефекту газу, який надходить до пухлини через голкоподібні зонди. Застосування одного зонду проводилось вже декілька років для лікування раку молочної залози, але такий метод був неефективний для пухлин, розмір яких перевищував 1,5 см.
Тому була запропонована методика, яка успішно використовується для лікування раку передміхурової залози, коли одночасно через декілька зондів (мінімум 5) поступає газ до ракових клітин.
Зважаючи на сучасні досягнення радіології та наявність сучасного інструментарію, такий метод лікування є дуже привабливим в терапії певних видів онкологічної патології.
Проте, необхідні подальші дослідження даного методу лікування, бо досліджувана група є невеликою, а час, протягом якого спостерігали за пацієнтами, є коротким. Але очевидно, що такі методи мініінвазивного лікування раку є дуже багатообіцяючими та перспективними.
Правова інформація: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/
«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»