
«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»
Лікарська практика
Нове на порталі
- Новини 24.11.2021 Нашего малыша принес не аист: женщина поделилась опытом ЭКО
- Новини 26.10.2021 Аппаратура для УЗИ: применение, принципы работы, разновидности
- Новини 23.10.2021 Интимная пластика после родов: когда необходима операция
- Новини 28.09.2021 Безопасно и без слез: лечение зубов у детей во сне
- Видео 09.09.2021 Відмова від тютюнопаління. Міждисциплінарний огляд. Скорочена версія
- Видео 09.09.2021 Відмова від тютюнопаління. Міждисциплінарний огляд. Повна версія
- Новини 07.09.2021 Міждисциплінарний погляд на відмову від табакопаління
- Новини 30.08.2021 Преимущества лапароскопии при лечении женских болезней
- Новини 11.06.2021 Как проходит курс химиотерапии и сколько длится?
- Новини 02.06.2021 Лечение грыжи межпозвоночного диска в шейном отделе за рубежом
Що таке охорона здоров’я в Україні?

Українське населення убивають із швидкістю приблизно на 400 тис. людей на рік. Головні убивці: серцево-судинні та онкологічні захворювання. Чи може охорона здоров’я зупинити ці вбивства?
Спочатку варто запитати: а вона повинна? У сучасному дуже поширеному розумінні української охорони здоров’я – ні. Чому? А давайте поміркуємо, що таке охорона здоров’я в Україні.
Охорону здоров’я в Україні уявляють приблизно так:
1. Охорона здоров’я – це практично на 100% медицина. Це слова-синоніми. Мережа закладів, лікарі, медичні послуги, обладнання – ці слова асоціюються з охороною здоров’я більше, ніж попередження, харчування, навколишнє середовище тощо.
2. Охорона здоров’я – це практично на 80% фінансова сфера. Переважна більшість питань, які стоять перед українською охороною здоров’я пов’язані з грішми: як перерозподіляти, як залучати, скільки платити, як збільшити фінансування, які у кого зарплати і т.д.
3. Структурно охорона здоров’я – це на 80% нерухомість, на 19,998% – лікарі та на 0,002% – пацієнти. ЛПУ -вмістилища ліжкомісць – це головна одиниця охорони здоров’я. Ліжкомісця обслуговують лікарі та амортизують пацієнти.
Охорона здоров’я України – це майже повністю система фінансування медичної нерухомості та персоналу, що її обслуговує. Чи входить в межі повноважень такої системи знизити захворюваність та смертність? Ви самі розумієте.
Чи повинно входити? Так! Але що для цього робити?
1) Говорити про це. Ніхто, на скільки я пам’ятаю, ще не ставив перед охороною здоров’я цілей пов’язаних безпосередньо з хворобами і їх подоланням. Час зробити це. Необхідно, щоб у спеціалістів і громадян вуха боліли не від розмов про страхування, а від розмірковувань та стратегій, як подолати серцево-судинні та онко- захворювання.
2) Припинити ідентифікувати охорону здоров’я з медициною. Максимум, що може зробити сьогоднішня медицина із жертвами хвороб-убивць: трішки продовжити їх життя після першого невдалого замаху. В іделі медицина може значно більше, але все одно найголовніша роль у подоланні цих хвороб лежить на службах громадського здоров’я, яких в Україні я не знаю жодної.
3) Визнати, що фінансова функція – це дуже важлива, але обслуговуюча роль охорони здоров’я. Вона обслуговує досягнення результатів для здоров’я і не є самоціллю. За цією логікою розробляючи різні моделі страхування необхідно в першу чергу брати до уваги а) чи допоможе страхування взагалі подолати захворюваність б) яка з моделей найкраще допоможе в цьому.
4) Припинити ріелторський бізнес (не дуже успішний, по правді кажучи) і спрямовувати ресурси не на ліжка, а на програми і стратегії. Якщо нерухомість допомагає в програмах подолання тих чи інших стратегічних захворювань – фінансувати її, якщо ні – не фінансувати її.
Охорона здоров’я повинна охороняти здоров’я. Якщо вона цього не робить її треба або змінювати, або переназвати.
http://healthcare.management.com.ua/2009/04/16/scho-take-ohorona-zdorovya-v-ukrajini/
Правова інформація: htts://medstrana.com.ua/page/lawinfo/
«Информация для медицинских работников / первый живой профессиональный портал для практикующих врачей»